StartOferta opiekiCzęste pytania

 

opiekA nad zwierzętami

 

Częste pytania

Czy warto nawiązać współpracę z petsitterem?

Skorzystanie z opieki profesjonalnego petsittera jest korzystne zarówno dla psa lub kota, jak i dla właściciela. Po doświadczeniach z odpowiedzialnym opiekunem zwierząt, już nigdy nie będziecie się martwić o pozostawienie zwierząt na dłużej w domu.

Korzyści dla zwierząt:

 • Pozostają w znanym otoczeniu zapachów i dźwięków
 • Zachowana jest ich regularna dieta i rutynowa aktywność
 • Mają zapewnione towarzystwo i zabawę
 • Opieka jest indywidualna, troskliwa i dopasowana do potrzeb zwierzęcia
 • Otrzymanie pomocy weterynaryjnej, gdy jest potrzebna
 • Obecność kogoś odpowiedzialnej osoby w przypadku zagrożenia
 • Wyeliminowanie traumy związanej z podróżą lub nieznanym środowiskiem
 • Zapewnienie dobrego stanu zdrowia (brak ekspozycji na choroby zwierząt lub pasożyty)

Korzyści dla właścicieli

 • Wiedzą, że zwierzę jest w opiekuńczych, kochających rękach
 • Mają pewność, że petsitter może zająć się dodatkowymi kwestiami - np. pielęgnacją, wizytą u weterynarza czy podlaniem kwiatów
 • Wyeliminowanie traumy wynikającej z konieczności transportu i zostawienia swojego zwierzaka w obcym miejscu
 • Nie ma potrzeby robić kłopotów rodzinie, przyjaciołom lub sąsiadom
 • Dom podczas nieobecności jest bezpieczniejszy (gdy ktoś pojawia się regularnie)

Od czego zacząć gdy potrzebuję opieki dla mojego zwierzaka?
Pierwszą rzeczą, jest umówienie się na bezpłatną wizytę zapoznawczą. To pozwala nam wzajemnie się poznać i porozmawiać o zwierzętach powierzanych pod opiekę. W czasie spotkania zbieramy wszystkie potrzebne informacje na temat psa lub kota. Jeśli w trakcie rozmowy właściciel zdecyduje o podjęciu współpracy, wspólnie określamy rodzaj i charakter opieki na zwierzęciem, tak aby najlepiej odpowiadał potrzebom. Podpisujemy także umowę o świadczenie usług, i w wymagających tego sytuacjach odbieramy klucze.

Ile trwają wizyty?
Standardowy czas wizyty u kota lub spaceru z psem to pół godziny. Czas ten może być krótszy, np. wizyty u kota, którego mocno stresuje obecność w domu obcej osoby. Może też być wydłużony, np. w przypadku energicznych psów, potrzebujących dużej dawki ruchu.

Czy podajecie lekarstwa? Czy podanie lekarstw jest dodatkowo płatne?
Podajemy leki psom i kotom zarówno w tabletkach jak i w iniekcji. Nie pobieramy dodatkowych opłat za podanie leków, ani za inne dodatkowego usługi.

Jak wyglądają płatności?
Przyjmujemy płatności za opiekę nad zwierzętami zarówno gotówką jak i przelewem. Płatności należy dokonywać "z góry". Szczegółowy cennik...

Jak przekazać i odebrać klucze?
Możemy odebrać klucze w trakcie spotkania zapoznawczego lub w innym, dogodnym terminie. Odbiór i zwrot kluczy wymagający dodatkowego przyjazdy jest płatny (5-10zł w zależności od odległości)

Czy macie referencje?
Tak, niektóre z nich umieszczamy na naszej stronie "Referencje". Na życzenie udostępniamy kontakt do klientów, którzy wyrazili na to zgodę, aby umożliwić potwierdzenie referencji.

Czy mogę dzwonić lub pisać maile, żeby zapytać jak się ma moje zwierzę?
Oczywiście - zawsze jesteśmy w kontakcie z właścicielami powierzanych nam psów i kotów. Sami również zdajemy relacje, dzwonimy, wysyłamy smsy, maile i zdjęcia.

Jakie środki bezpieczeństwa podejmujecie, aby mój dom był bezpieczny? Skąd mam wiedzieć, że mogę Wam zaufać?
Prowadzimy legalnie działającą firmę i jesteśmy ubezpieczeni. Nie jesteśmy anonimowi. Zależy nam nam dobrej opinii naszych klientów, a dobre samopoczucie podopiecznych jest dla nas priorytetem. Potwierdzeniem naszych kwalifikacji i niezawodności są referencje, które otrzymujemy.

Dane naszych klientów są zawsze poufne, a przekazywanych nam kluczy nigdy nie opisujemy adresem. Aby mieszkanie, które odwiedzamy nie wyglądało na opuszczone, w trakcie wizyty możemy zapalać / gasić światła czy zaciągać i odsłaniać kotary / rolety.

Dlaczego petsitterzy Dogsway są wyjątkowi?
W Dogsway - Opieka nad Zwierzętami nieustannie staramy się zapewnić najlepszą opiekę nad powierzanymi nam psami i kotami. Dzięki temu właściciele mogą być spokojni o samopoczucie swoich pupili, gdy przebywają dłużej poza domem. Gwarantujemy niezawodne, wysokiej jakości, godne zaufania usługi. Dokładamy wszelkich starań, aby podczas opieki zwierzęta czuły się tak dobrze, jak to możliwe. Nie pobieramy opłat za dodatkowe usługi (podanie leków, podlanie kwiatów). Oferujemy również dużą elastyczność w zakresie planowania terminów i oferowanych usług. Realizujemy opiekę nad zwierzętami zlecaną "na ostatnią chwilę". Nasi petsitterzy są jednymi z niewielu, którzy odwiedzają zwierzęta także późno w nocy, dzięki czemu np. psy nie muszą czekać 12 lub więcej godzin na kolejny spacer. Dążymy do tego, abyśmy dla naszych stałych klientów byli dyspozycyjni zawsze kiedy tylko nas potrzebują. Jesteśmy niezawodnymi, godnymi zaufania, wykwalifikowanymi miłośnikami zwierząt.